TR AR EN UK

Kolb Elektronikte Yıkama Makineleri ve Deterjanları

Elektronikte Yüksek Güvenilirlik için Temizlik Teknolojileri. Elektronik Kart, Elek ve Araç Gereçleri Yıkamak için Makineler ve Deterjanlar

Elektronik Üretimde İstenmeyen Kirleticiler

Devre kartlarında reflow sonrası reçine ve fluks artıkları can sıkıcı olabilir. Bu sarımsı veya beyaz lekeler gerçekten de masum değildir. Çünkü dendrit oluşumları, kaçak akımlar ve kısa devrelere yol açan nihai korozyonu ortadan kaldırmak için bu artıkları yıkayıp temizlemeniz gerekmektedir.
BGA, CSP, LGA, QFN, MELF ve benzeri komponentlerden oluşan devre kartlarında fluks ve reçine artıklarından arındırılma sağlayan yıkama işlemi mutlaka tavsiye edilir.

Kolb Deterjan

Kolb Sizin için Neler sunuyor?

50 yıllık Alman teknolojisi ile Almanya’da üretilen Kolb makineler ve deterjanlar görev kritik elektronik cihazlarda kullanılan kartların yıkanması için geliştirilmiştir.

Yüksek performanslı Kolb temizleme makineleri, elektronik imalat ve mikro-mekanik proseslerde mevcut olan istenmeyen tüm kirlilikleri gidermek için tasarlanmıştır.

Kolb makineler ile geliştirilen yıkama prosesleri ile yapılan kapsamlı temizlik, yüzey yalıtım direncini (SIR) önemli ölçüde iyileştirir. Zorlu ortamlarda çalışan elektronik cihazların güvenilirliğini arttırmak için doğru bir yıkama prosesi önemli bir faktördür.

SMT Fırınlardaki Filtre ve Yoğunlaştırıcıların Temizliğini Otomatik Makinede Yapabilirsiniz.

SMT fırınlarda fluks artıklarının toplanmasında kullanılan yoğuşma tuzaklarını ve SMD fırınların filtrelerini Kolb otomatik yıkama makinelerinde temizleyebilirsiniz.
Düzenli olarak temizlenen filtre ve yoğunlaştırıcılar, fırınların otomatik fluks yönetimini (temizliği) performansını en üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olur.
Daha önemli bir diğer avantajınız da hatasız ısı aktarım işlevselliğini garanti edebilecek olmanızdır.

endustriyel parçaların temizliği
elek temizliği

Eleklerin Otomatik Makinede Temizliği Neden Önemlidir?

Kolb otomatik SMT elek temizliği eleklerinizde zaman içinde oluşabilecek mekanik hasar riskini azaltır çünkü elde temizlemeye göre çok daha etkili ve güvenlidir.

Otomatik Kolb makinede elek temizliği Kolb tarafından özel olarak geliştirilmiş bu işe özel deterjanlar ile yapabilirsiniz. Bu sayede geleneksel manuel temizlemeye göre çok daha hızlı ve güvenli sonuç alırsınız.

Lehimleme Paletlerinin ve Araç Gereçlerin Temizliği

Lehim paletlerinin ve jiglerin temizlenmesi, lehim toplarını ve lehim sıçramalarını ortadan kaldırır, lehim dalgasındaki PCBA yerleştirme hassasiyetini veya seçici lehim makinesini iyileştirir, fluks ile çapraz kirlenmeyi azaltır ve paletlerin ömrünü önemli ölçüde uzatır.
Lehim paletleri, ragleler, ve üretimde kullandığınız lehim ve fluks ile temas ederek kirlenen her türlü aparat, araç ve gereci Kolb otomatik temizleme makineleri ile temizleyin, mükkemmel sonucu garantileyin, gereksiz operatör iş yükünü azaltın parçaların temizliğinden emin olun.

taşıyıcı araba temizliği

Wire Bonder, Tel Bağlama Prosesinde

Tel bağlama ve bant bağlamadan önce kalıntıların uzaklaştırılması, uygun yüzey pasivasyonu ile bağ yapışmasını büyük ölçüde artırır, bağlantı kesme kuvveti testlerinde yeterli sonuçları sağlar.
Kolb otomatik yıkama makinelerini tel bağlama prosesi öncesinde kullanarak yüzey pasivasyonunu ideal hale getirebilir, daha sağlam bir bağlantı kuvveti ile kaynaşma sağlayabilirsiniz.

Site içi Arama

Pro SMT Elektronik AŞ

Adres: Yeşilbağlar Mah., Selvili Sk., No:2, A313, 34893, Pendik, İstanbul

Telefon: +90 216 652 2300

Fax: +90 216 652 1913

E-posta: info(at)prosmt.com

Servis: servis(at)prosmt.com

Satış: satis(at)prosmt.com

copyright

© Telif Hakkı 2016-2019, Pro SMT Elektronik AŞ